Ievads

29. septembrī plkst. 14.00 septiņas uzņēmīgās EcoCup 2014 komandas sāks sacensības cauri Eiropai, lai noskaidrotu, kuras Baltijas valsts pārstāvji ir visprasmīgākie ekobraukšanā. Līdzvērtīgais pagājušā gada brauciens no Rīgas uz Ženēvu apstiprināja, ka tās ir aizraujošas sacīkstes, kur cerības uzvarēt ir tikai tiem, kas prot jau no paša sākuma detalizēti izplānot garo braucienu. Latviju šogad pārstāvēs Ojārs Vētra (Rally LV), Aldis Bite (AutoBild Latvija), Ingars Tenis (TVNET) un Pavels Cunajovs (Delfi).

Šogad papildus profesionālajiem žurnālistiem ceļā dosies arī viena kopīgā visu 3 Baltijas valstu ekipāža, kuru veidos trīs Peugeot fani no katras valsts pa vienam, viņi ieguva šo vienreizējo iespēju pēc uzvaras īpašā Facebook konkursā!

Brauciena beigās dalībniekus gaidīs neaizmirstamas emocijas Parīzes auto izstādē!

Rezultāti

Ekipāžas var pašas izvēlēties savu maršrutu, taču tām ir jāšķērso trīs iepriekš noteikti kontrolpunkti Lietuvā, Polijā un Vācijā. Pagājušajā gadā Latvijas pārstāvji maršrutu veica ar vidējo degvielas patēriņu 3,3 litri uz 100 km. Šogad ceram redzēt vēl ekonomiskāku rezultātu!

Izmantotie automobiļi ir Peugeot 308 SW Blue HDI, kas ir slaveni ar degvielas ekonomiju!

Argo Verks
Veino Laisārs
3,9L/100km
Alans Mūks
Esta Tatriks
4,3L/100km
Ojārs Vētra
Aldis Bite
5,4L/100km
Ingars Tenis
Pavels Cujanovs
4,9L/100km
Aidas Bubinas
Egidijus Babelis
3,8L/100km
Tomas Markelevičius
Vitoldas Milius
5,2L/100km


Tanel Rändla
Arturas Žukas
Vilnis Husko
3,9L/100km

Auto izstāde

„Paris Motor Show” ir viena no svarīgākajām auto izstādēm pasaulē, kas notiek katru otro gadu. Šogad tā norisināsies no 4. līdz 19. oktobrim, un tās laikā sabiedrība tiks iepazīstināta ar pēdējiem tehnikas sasniegumiem un šobrīd vēl ideju modeļiem, kas sniedz reto iespēju ieskatīties autorūpniecības nākotnē!

Atceļā sacīkšu dalībniekiem nav noteiktu ierobežojumu – viņi var izvēlēties sev piemērotu maršrutu, neraizējoties par kontrolpunktiem. Vadītāji, lai būtu iespēja salīdzināt, atceļā brauc, nedomājot par ekonomisku braukšanas stilu.

Dzīvo līdzi sacensībām un turi īkšķi par savējiem!