Peugeot 3008 iegūst jaunu izskatu

/image/74/5/peugeot-3008phev-2009rc-008.715745.jpg

01.09.2020

Godalgotais krosovers Peugeot 3008 iegūst jaunu izskatu un daudz tehnoloģisku uzlabojumu

Kopš PEUGEOT 3008 ienākšanas tirgū 2016. gadā, arī Latvijā iecienītais modelis ir saražots vairāk nekā 800 000 eksemplāros. Krosoveram ir ievērojami pārdošanas panākumi gan Eiropā, gan citur pasaulē, tas ir saņēmis vairāk nekā 60 dažādu starptautisku godalgu tostarp prestižo Eiropas “Gada auto 2017” titulu.

Balstoties savā panākumu stāstā un to turpinot, šogad Peugeot 3008 iegūs jauna laikmeta PEUGEOT dizainu, kas modelim piešķirs pārveidotu priekšpusi, signatūras LED lukturus priekšpusē un aizmugurē, kā arī jaunas virsbūves krāsas.

Jauno krosoveru papildina arī visi nākamās paaudzes tehnoloģiskie uzlabojumi, vadītāja palīgsistēmas, kā arī jaunais PEUGEOT i-Cockpit® ar 10 collu skārienjutīgo HD ekrānu un 12,3 collu indikatoru bloku.

PEUGEOT 3008 sevī nes Peugeot nākotnes redzējumu, kurā katram modelim ir arī elektrificēta versija, turklāt kā vienu no būtiskiem jaunumiem ir PEUGEOT 3008 ekonomisko iekšdedzes dzinēju papildināšana ar jaudīgu divu riteņu un pilnpiedziņas hibrīda piedziņu.

Iedvesmots dizains

Jaunā dekoratīvā reste bez rāmja simbolizē Peugeot jaunā laikmeta stilu. Zīmola dizaina valoda piešķir PEUGEOT 3008 krosoveram savdabīgu un unikālu izskatu, kā arī saglabā tam raksturīgo pludlīniju formu. Līdzīgi kā citiem jaunajiem modeļiem, motora pārsega priekšpusē ir pievienota modeļa monogramma.

Jaunais PEUGEOT 3008 krosovers šosejas apgaismo ar pārveidotiem priekšējiem lukturiem, kas jau standarta aprīkojuma līmenī ir pieejami ar LED gaismas tehnoloģiju. Lauvai raksturīgais agresīvais priekšējo lukturu dizains ir viens no pašreizējā Peugeot stila atpazīstamākajiem elementiem, konkurentu vidū izceļoties ar savu drosmīgo formu.

 Augstākā aprīkojuma līmeņa modeli vēl vairāk izceļ pilna LED priekšējie lukturi, ar ko augstāko tehnoloģiju līkuma apgaismošanas funkcija (EVS) padara plašāku un optimizē redzamību ātrumā līdz 90 km/h.

Uzmanības vērta ir arī jaunā funkcija “Foggy Mode”, kas ir aizstājusi atsevišķos miglas lukturus un ir integrēta priekšējos lukturos.

Vieda tehnoloģija

 Ekskluzīvi šajā segmentā, modeli var pasūtīt ar nakts redzamības iekārtu NightVision. Funkcija tumsā un sliktā redzamībā identificē gājējus un dzīvniekus jau 200-250 m attālumā – pirms tie nonāk vadītāja redzamības zonā, turklāt infrasarkans grafisks iespējamo draudu attēls tiek atainots uz digitālā indikatoru paneļa.

 Kā jaunums papildaprīkojumā ir pieejama arī adaptīvā kruīza kontrole ar apstāšanās funkciju (ACC Stop and Go), joslas saglabāšanas asistents, jaunās paaudzes uzlabota automātiskā ārkārtas bremzēšanas sistēma, kā arī uzlabota ceļazīmju atpazīšana.

Benzīns/dīzelis/hibrīds

 PEUGEOT 3008 benzīna dzinēju klāstā joprojām ir pieejams 3 cilindru PureTech 1,2 litru dzinējs ar 130 ZS jaudu un 6 pakāpju manuālo vai 8 pakāpju automātisko pārnesumkārbu. Jaudīgāku braukšanas pieredzi sniedz 4 cilindru PureTech 1,6 litru benzīna dzinējs ar 180 ZS jaudu un automātisko pārnesumkārbu.

No dīzeļa dzinējiem piedāvājumā ir 4 cilindru dzinēji ar 1,5 litru darba tilpumu, 130 zirgspēku jaudu, 6 pakāpju manuālo pārnesumkārbu un 8 pakāpju automātisko pārnesumkārbu.

Līdz šim jaudīgākais PEUGEOT sērijas modelis būs PEUGEOT 3008 pilnpiedziņas krosovers ar hibrīda piedziņu un 300 zirgspēkiem. PEUGEOT HYBRID4 ir uzlādējams hibrīds, kura elektriskais braukšanas apjoms ir līdz 59 km (WLTP).  Piedāvājumā ir arī PEUGEOT HYBRID 225 ZS priekšējās piedziņas modelis, kurš saskaņā ar WLTP mērījumu rezultātiem ar 100 % elektrību nobrauc līdz 56 km.

 Atšķirībā no citiem automobiļiem ar pašuzlādes hibrīda motoriem, PEUGEOT uzlādējamam hibrīdam ir pietiekami liels elektriskais braukšanas apjoms, lai savus ikdienas braucienus pilsētā varētu veikt 100 % ar elektrības spēku.

 PEUGEOT 3008 HYBRID4 ir jaudīgs, bet ļoti ekonomisks pilsētas krosovers, kas 0-100 km/h paātrinājumu nodrošina 5,9 sekundēs. Automobilī ir kombinēts 200 ZS (147 kW) PureTech benzīna dzinējs un divi elektromotori: 110 ZS (81 kW) ar e-EAT8 automātisko pārnesumkārbu savienots elektromotors automobiļa priekšpusē, kā arī 112 ZS (83 kW) ar aizmugures tiltu savienots elektromotors automobiļa aizmugurē.

4WD režīmā jauda sadalās elektroniski un vienmērīgi starp visiem četriem automobiļa riteņiem. Pilnpiedziņa, kas ir pieejama arī elektriskajā režīmā, nodrošina izcilu saķeri uz slapja, dubļaina, apsniguša vai līkumaina ceļa, kā arī sarežģītā apvidū.

 225 zirgspēku (165 kW) 3008 HYBRID versija apvieno 180 zirgspēku (132 kW) PureTech benzīna motoru ar 110 zirgspēku (vai 80 kW) elektromotoru.

Uzlādējamo hibrīdu uzlāde ir ātra un vienkārša – pilnai uzlādei ar 7,4 kWh lādētāju nepieciešama 1 stunda un 45 minūtes.

Jauns i-Cockpit®

 PEUGEOT 3008 panākumu pamatā vienmēr ir bijis arī kvalitatīvs interjers un intuitīva vadītāja vieta. Jaunā krosovera PEUGETO i-Cockpit® ir kļuvis vēl mūsdienīgāks.

 Jaunais 12,3 collu digitālais indikatoru panelis ir pilnībā pielāgojams un konfigurējams, kā arī atjauninātā ekrāna tehnoloģija nodrošina labāku kontrastu un lasāmību. Jaunais 10 collu HD skārienjutīgais ekrāns sadarbojas ar septiņiem elegantiem slēdžiem, ar kuriem ir tieša piekļuve vairākām komforta funkcijām, piemēram, radio, klimata kontrolei, tālrunim, navigācijai ar balss vadību, transportlīdzekļa iestatījumiem, mobilajām lietotnēm un avārijas gaismām. Kontakta hibrīdam ir arī īpašs taustiņš, kas nodrošina piekļuvi elektrisko funkciju izvēlnei.

 PEUGEOT 3008 versijām ar automātisko pārnesumkārbu un iekšdedzes dzinēju tagad standarta aprīkojumā ir taustiņš, kas ļauj izvēlēties parastu, sporta un ekonomisku braukšanas režīmu. Versijās ar hibrīda dzinējiem šis viduskonsolē esošais taustiņš ļauj izvēlēties starp elektrisko, hibrīda, sporta un pilnpiedziņas (tikai HYBRID4 300hp) braukšanas režīmiem.

 Atjaunināti aprīkojuma līmeņi

 Jaunajam PEUGEOT 3008 uzlabojas arī aprīkojuma līmeņu struktūra, ar kuru pirmo reizi iepazīstināja, ienākot atjauninātajam PEUGEOT 308. Jaunā aprīkojuma līmeņu sistēma sastāv no trim pamata aprīkojuma līmeņiem un trim tos papildinošām paketēm, kas ļauj vienkāršāk papildināt aprīkojuma līmeni.

 Piemēram, PEUGEOT 3008 GT ar augstāko aprīkojuma līmeni var papildus pasūtīt Black paketi, kuras ekskluzivitāti uzsver spīdīgi melnas virsbūves detaļas, 19” alumīnija diski ar dimanta griezuma melnām detaļām, brīvroku aizmugures lūkas atvēršanas funkcija, masāžas sēdekļi, Black Diamond jumts un FOCAL® HiFi skaņas sistēma.

 Jaunais Peugeot 3008 nonāks Eiropas tirgū 2020. gada beigās.