JAUNAIS BOXER 4X4 KONCEPTAUTO

/image/57/3/peugeot-boxer4x4-1909styp-105-small.588573.jpg

25.09.19

Jaunais Peugeot Boxer 4x4 konceptauto

 Pateicoties Peugeot Boxer izteiksmīgajam stilam un modernumam, kopš ienākšanas tirgū ir pārdoti vairāk nekā 720 000 automobiļi. Septembra beigās notiekošajā atpūtas transportlīdzekļu auto izstādē Parīzē pirmo reizi varēs redzēt jauno Peugeot Boxer 4x4 konceptauto, kurš ir būvēts kā jaudīgs pētnieks. Peugeot Boxer konceptauto izceļas ar īpaši drosmīgu krāsu risinājumu – ir harmoniski kombinēti dažādi zaļie toņi, pelēkais un dabīgi baltais.  Dangel pilnpiedziņa un augstākais klīrenss kopā ar īpašām riepām ir kā radīti dažādu apvidu atklāšanai. 

Izaicinājums Nr. 1: Jaunu noteikumu izgudrošana

 Boxer konceptauto pirmais izaicinājums bija izrauties ārpus pierastās automobiļu piedzīvojumu pasaules un iepazīstināt ar Peugeot redzējumu par šāda tipa transportlīdzekļiem. Lai atjauninātu brīvībai veltītu segmentu, konceptauto radīšanas laikā ņēma vērā visu, ko piedzīvojumos ieinteresēts atklājējs varētu no automobiļa gaidīt.

Unikālā perlamutra virsbūves krāsa WANDERLUST GREEN ļauj pilnībā saplūst ar dabu. Atsvaidzinošās piparmētru zaļās krāsu notis izceļ virsbūves detaļas un uzlīmes DARK CHROME noslīpē transportlīdzekļa aizmuguri. Peugeot logo ir uz mirdzošās un izturētas dekoratīvās restes CAST IRON.

Nakts piedzīvojumu izbraucienus apgaismos tieši virs vējstikla integrētie 8 LED gaismas moduļi.

Uz Peugeot Boxer L3 virsbūves tipa uzbūvētā konceptauto garums ir 6 metri, tas var ērti uzņemt 3 cilvēkus. 10 m² lielais kemperis ir sadalīts četrās zonās: virtuves un ēdamtelpa, gulēšanas zona, vannasistaba un vadītāja vieta. Daudzās ietilpīgās novietnes ļauj paņemt līdzi visu sporta un pārgājienu aprīkojumu, kā arī ikdienas piederumus.

Nomierinošais interjers gaišos toņos kontrastē ar automobiļa ārpusi. Dažādas koka detaļas piešķir salonam siltu atmosfēru un tajā labi iederas arī jaunais polsterējums Alcantara® GREVAL GREY. Zaļā krāsa ir arī drošības jostās. Salons līdzīgi citiem Peugeot jaunajiem modeļiem ir pārklāts ar audumu Alcantara®, un ikvienā detaļā pēdējo slīpējumu saņēmušā konceptauto durvju rokturiem un eņģēm ir CAST IRON satīna apdare.

Izaicinājums Nr. 2: Dabas atklāšana un vides godāšana                                                                                                                                                           

Peugeot Boxer 4x4 konceptauto centrā ir ekonomiskums un izturība. Īpaša uzmanība ir pievērsta materiāliem – galds, darbvirsmas un izlietne ir izgatavoti no balta dabīga aragonīta minerāla, kas apvieno dabīgā akmens raupjumu un keramikas skaistumu. Vienlaicīgi visa grīda ir izgatavota no 100 % atkārtoti izmantotiem un 100 % pārstrādājamiem materiāliem

Cieņu pret dabu parāda arī konceptauto spēka avota atbilstība visjaunākajām Euro 6 piesārņojuma prasībām.

 Peugeot Boxer 4x4 konceptauto ir daudz vairāk nekā vienkārši stilīgs atpūtas transportlīdzeklis. Dagel pilnpiedziņa, pateicoties trīs braukšanas režīmiem, ļauj vienkārši un ērti pārvietoties pa akmens ceļiem, granti, dubļos un sniegā.

  • 2WD režīmā var veikt ikdienas braucienus ar priekšpiedziņu.
  • 4WD režīms piemērots situācijai, kad priekšējo riteņu saķere samazinās un ir nepieciešama pilnpiedziņa. Pārslēgšanās notiek automātiski un tikai tad, kad tas ir nepieciešams.
  • 4WD saslēgšanas režīms bloķē aizmugures asi un ir noderīgs dažādās ekstrēmās trasēs. 

Automobilis ir aprīkots ar BF Goodrich riepām, kas vēl vairāk palielina pilnpiedziņas efektivitāti un nodrošina lielisku vilces spēku un saķeri. Lielāko daļu var veiksmīgi pārvarēt pateicoties paaugstinātajam klīrensam, kas priekšpusē ir par 30 mm un aizmugurē par 50 mm augstāks nekā standarta modelim. Stāvākās nogāzes pārvarēt vienkāršāk un ērtāk palīdzēs 165 ZS BlueHDi dīzeļa dzinējs ar 6 pārnesumu manuālo pārnesumkārbu, kas attīsta 370 Nm griezes momentu.

Vienkāršāku piekļuvi jumta bagāžniekam nodrošina sānu kāpnes, kas seko riteņu arkas izliekumam un automobiļa virsbūves līnijai. Lai neierobežotu piedzīvojumus, kā īpašu risinājumu var uz jumta uzstādīt Kanādas riekstkoka kanoe, kas netraucēs atvērt nevienu no automobiļa jumta logiem.

Ar automobiļa aizmugurē esošo īpašo velosipēda risinājumu var paņemt līdzi arī Peugeot jaunās paaudzes elektrisko apvidus velosipēdu PEUGEOT eM02 FS Powertube. Velosipēda, kurš arī ir piparmētru zaļš, kompaktais akumulators ir iebūvēts tieši rāmī un transportlīdzeklis ar daudzveidīgo dubulto atsperojumu ir ideāls pavadonis.

Piedzīvojumos palīdzēs arī jaunā navigācijas ierīce ar 9 collu skārienjutīgo ekrānu, kas ļauj ievadīt transportlīdzekļa izmērus, lai izvairītos no ceļiem ar augstuma ierobežojumu. Navigācijas ierīce savietojas ar satiksmes lietotni WAZE reālajā laikā un ļauj vienlaicīgi pievienot divus tālruņus. Pilnīgu pārskatu par apkārtējo ekrāns ataino ar daudzskatu HD kamerām.

Izaicinājums Nr. 3: Vislabāko zināšanu un sadarbības partneru piesaistīšana

Konceptauto radīšanas pēdējais izaicinājums bija sadarbība ar savas nozares vadošajiem ekspertiem, lai rastu pilnībā jaunus risinājumus. 

Pilnpiedziņa tika attīstīta kopā ar zīmola ilgstošu partneri un atzīto 4x4 speciālistu DANGEL.

BRAVIA MOBIL veidoja Peugeot Boxer 4x4 konceptauto interjeru.

KERROCK automobilim piegādā aragonīta minerāla izlietni un darbvirsmu, par uz borta esošo navigācijas un izklaides sistēmu rūpējas multimediju iekārtu speciālists ALPINE.

SASMINIMUM veidoja grīdas segumu. Jauno arhitektu jaunuzņēmums izmanto atkārtoti pārstrādātu plastmasu, kas pārsvarā tiek savākta tieši dabā un ūdenskrātuvju krastos – tie ir atkritumi, kas parasti nenonāk iepakojuma aprites procesā. Sadarbību atzīmē ar Waste&Hope marķējumu.

Jaunais Peugeot Boxer 4x4 konceptauto pasaulei pirmo reizi tiks parādīts atpūtas transportlīdzekļu izstādē, kas norisināsies Parīzē no 2019. gada 28. septembra līdz 6. oktobrim.