/image/49/2/quartz_main.44470.237492.jpg
/image/49/2/quartz_main.44470.237492.jpg

QUARTZ: SPORTA KROSOVERS

PEUGEOT ir saglabājis vadošās pozīcijas krosoveru tirgū kopš 2009. gada. Ar Quartz koncepciju tas ir atklājis segmentam jaunu skatījumu, sajaucot nākamās paaudzes paaugstināto apvidus krosovera izteiksmi ar augstākas veiktspējas modeļu veiktspēju.

SPORTA KROSOVERS

/image/49/3/quartz-usp1.44471.237493.jpg

Būdams ultra atlētisks krosovers, Peugeot Quartz pauž savu sportisko, robusto un spēcīgo stilu jau no paša sākuma. Apvidus krosovera virsbūves un sedana apvienojums skulpturālā dizainā atklāj izcilu veiktspēju un noturības uz ceļa īpašības ar savu 2,06 metru platumu un 305 mm platajām riepām.

Gan ārpusei, gan salonam piemīt oriģināls atlētisks izskats, un tie abi izcelti ar izcilu dizainu un inovatīviem materiāliem: bazalts, digitāli austs tekstilaudums un “chiné” āda.

ĀRĒJAIS DIZAINS

Dzinējam ir dota goda vieta zem gara motora pārsega, kas papildināts ar gaisa ieplūdi uzlabojošām aizlaidnēm. Profilā izstieptās līnijas pauž Quartz modeļa dinamiku. Oriģinālā uzbūve, pavērsta prom no centrālās durvju statnes, padara iespējamas šķērveidā atveramās durvis un vienkāršāku piekļuvi augstākā līmeņa salonam ar izvelkamu pakāpienu.

Katrai detaļai ir pievērsta īpaša uzmanība, un ir uzsvērta Quartz efektivitāte. Stikla jumts saplūst ar diviem spoileriem, kas vēl vairāk uzlabo aerodinamisko dizainu. Spoileri ir novietoti vienā līmenī ar atstarpi starp abām Quartz apdarēm: priekšējā daļa ir intensīvi zilā krāsā un aizmugures spārni – matēti melnā ar nejaušiem baltas un sarkanas krāsas šļakatu nospiedumiem. Liels pārsteigums ir arī Quartz modeļa milzīgie 23 collu diski.

SALONA DIZAINS

Apvienojot spēku un vieglumu, ir izmantots vulkāniskais bazalts, īpaši viduskonsolē, bet digitāli austie tekstila materiāli ir pasaulē pirmo reizi izmantoti. Vadītāja sēdeklim ir cieta aptinama apdare, kas pieskaņota automašīnas augstākā līmeņa veiktspējai, ar PEUGEOT i-Cockpit® sistēmu paturot visu vadību vadītāja pirkstu galos. 
Ekrāns acu augstumā (Head Up display) nodrošina lielu, konfigurējamu ekrānu. Tā vidusdaļā ir 45 grādu polikarbonāta josla papildu informācijas rādījumam un papildu dziļuma radīšanai.

Līdzīgi monolītam augšējā salona daļa atstāj vienlaidu bloka iespaidu, kurā ir iestrādātas dažādas funkcijas. Katram no četriem pasažieriem ir grozveida sēdeklis, nodrošinot maksimālu salona telpu. 
Ar jauno ražošanas procesu ir bijis iespējams noņemt centrālo statni. Lai radītu sportiskāku sajūtu, sānu daļā un jumtam ir melnas ādas apdare, bet sēdekļu spilveniem un atzveltnēm ir dzeltenbrūnas ādas apdare.

Ar autovadīšanai veltīto i-Cockpit® sistēmu Quartz salons ir apņēmīgi sportisks. Kompaktā stūre ar iegultajām vadības ierīcēm ir aizgūta no sacīkšu modeļiem un piedāvā maksimālu efektivitāti. Ar vieglu kustību vadītājs var pārvaldīt indikatorus, mainīt braukšanas režīmu un viegli pārslēgt pārnesumus.

VEIKTSPĒJA

/image/49/8/quartz_performances_singlelarge.44476.237498.jpg

Quartz konceptauto ir 4,5 m garš un nodrošina izcilu piedziņu. Ir apvienota veiktspēja, atsaucība un intuitivitāte, lai, sēžot pie stūres, saņemtu ne ar ko nesalīdzināmu baudījumu. Quartz demonstrē jaunu Peugeot pieeju augstākā līmeņa sporta modeļiem.

Zem motora pārsega atrodas 1,6 l THP 270 zs dzinējs, ko izstrādājusi “PEUGEOT Sport” nodaļa. Apvienojumā ar 6 pakāpju automātisko pārnesumkārbu 4 cilindru benzīna dzinējs rada 330 Nm griezes momentu ar īpašu, gandrīz 170 zs/l lielu jaudu, padarot to par vienu no efektīvākajām automašīnām pasaulē. Attīstot kopējo jaudu 500 zs, Full Hybrid spraudņa piedziņas sistēma ietver iekšdedzes dzinēju un divus elektromotorus.

Ir pieejami trīs braukšanas režīmi: ZEV – pilnībā elektrisks ar 50 km maksimālo diapazonu; Road režīms – pasargā akumulatora uzlādes līmeni, izmantojot 1,6 l THP dzinēju un priekšējo elektromotoru; un Race režīms, kas iesaista dzinēja un abu motoru jaudu, sadalot griezes momentu starp riteņiem, pamatojoties uz individuālu katra riteņa saķeri un pārveidojot to par ultra atlētisku apvidus krosoveru.