Peugeot Ženēvas auto izstādē

/image/46/9/peugeot-instinctconcept-2702pb001.171469.jpg

1.03.2017

Peugeot Ženēvas auto izstādē – pilsētas SUV un videi draudzīgas tehnoloģijas.

Peugeot Ženēvas auto izstādē iepazīstina ar plašu elektrisko transportlīdzekļu, pilsētas SUV (krosoveru) klāstu un arī vīziju par pašbraucošu auto. Pirmo reizi pasaulē prezentē elektrisko minivenu Peugeot Partner Tepee Electric un iepazīstina ar koncepta automobili Peugeot Instinct Concept.

Elegantā, ar varu un melnā krāsā dekorētā, 2300 m2 izstādes platība ir sadalīta zonās:

  • Pasaules pirmizrāde - Peugeot Partner Tepee Electric
  • Pilsētas SUV – izstādē ir pārstāvēts viss krosoveru klāsts 2008, 3008 un 5008
  • Elektriskie transportlīdzekļi – izstādīti ir dažādi elektriskie transportlīdzekļi, piemēram, rolleri, salokāmais velosipēds, sporta velosipēds, motorollers un elektriskais auto
  • Peugeot Instinct Concept zona, kur varat iepazīties ar jauno pašbraucošo sportisko koncepta automobili
  • Peugeot Sport, kur iepazīstina ar sportiskajiem 208 GTi un 308 GTi un, pēdējā Dakāras rallijā trīskāršu uzvaru ieguvušo, 3008 DKR
  • Privāto automobiļu klāsts, kur ir izlikts Traveller, 108 Collection īpašas versijas, GT-Line versijas no modeļiem 208, 308 un 508, un tiks izziņota sadarbība ar dziedātāju Mika
  • Divu un trīsriteņu transportlīdzekļi - motorolleri Metropolis, GenZe un Belville

Peugeot stendā ir iespējams doties krosoveru 3008 un 5008 “visumā”. Viesi var izmēģināt dažādas tehnoloģijas, braukšanas palīgfunkcijas un izmantojot 3D navigāciju, Samsung Gear VR virtuālās realitātes austiņas. Uzstādīti ir 8 dažādi simulatori, kur tiek demonstrētas tādas braukšanas palīgfunkcijas kā: pretslīdēšanas sistēma, kalnu bremzes, automātiskā avārijas bremzēšanas sistēma, aktīvā kruīza kontrole ar bremzēšanas funkciju un aktīvā braukšanas joslas saglabāšanas palīdzība. Visas Peugeot braukšanas palīdzības sistēmas sper soli pretim pilnībā pašbraucošam auto, kas tiks izgatavots 2020. gadā.

Koncepta automobilis PEUGEOT INSTINCT CONCEPT zem sava sportiskā un dinamiskā silueta slēpj jaunāko nākotnes tehnoloģiju un 300 zirgspēku hibrīda dzinēju (PHEV). INSTINCT CONCEPT ļauj braukt bez vadītāja iejaukšanās, taču tam ir saglabāta arī iespēja vadīt automobili klasikā veidā. Auto ir četri dažādi braukšanas režīmi: divi aktīvie braukšanas režīmi (Drive Boot vai Drive Relax) un divi pašbraukšanas režīmi (Autonomous Sharp vai Autonomous Soft). Saskaņā ar izvēlēto braukšanas režīmu, piemērojas multi funkcionālā un intuitīvā vadīšanas sistēma Responsive i-Cockpit®. Automobilis spēj apgūt vadītāja uzvedību un pēc tās konfigurēt braukšanas stilu, nodrošinot vadītājam patīkamo mūzikas izvēli, auto darba režīmu, kā arī komforta iestatījumus salonā. Peugeot Instinct Concept spēj lasīt informāciju no vadītāja viedierīcēm (SmartWatch, telefons, sociālo mediju kanāls, u.c.) un piedāvāt atbilstoši no ierīces nolasītajai informācijai piemērotu salona atmosfēru un atbilstošu braukšanas stilu.

Peugeot spēcīgi veicina videi draudzīgu elektrisko transportlīdzekļu attīstību. Peugeot Partner Tepee Electric apvieno elektriskā auto priekšrocības un minivena Partner Tepee braukšanas komfortu, kas ir bijis veiksmīgs kopš tā pirmsākumiem. Pētījumi liecina, ka lielākā daļa Eiropas vadītāju vidējais dienas nobraukums ir mazāks par 60 km. Peugeot Partner Tepee Electric braukšanas diapazons ar vienu uzlādi ir 170 km, kas ir vairāk nekā pietiekami. Auto ir aprīkots ar 22.5 kWh akumulatoru un 67 ZS elektromotoru. Ar ekspreslādētāju akumulatorus var uzlādēt līdz 80% 30 minūšu laikā.

Peugeot eC03 D7 ir ideāls velosipēds pilsētvidē. Velosipēds ir pieejams ar 3 dažādu ietilpību akumulatoriem, kuru pārvietošanās rādiuss ar elektrību ir atbilstoši 50, 70 vai 100 km.

Peugeot GenZe ir, Silicon Valleys dizaina un amerikāņu pick-up truck iedvesmojumu ieguvušais, augstākās tehnoloģijas elektriskais rolleris. Noņemamos akumulatorus var ņemt līdzi uz mājām vai biroju, līdz ar to vairs nav nepieciešams meklēt lādēšanas staciju. Tukšs akumulators ir pilnībā uzlādēts pēc 4 stundām (līdz 80% no akumulatora apjoma uzlādējas 2 stundu laikā), un braukšanas diapazons ir 45 km.

Peugeot 2017. gadu uzsāka pārliecinoši, 2016. gadā pārdošanas apjomi visā pasaulē palielinājās par 12,3%, kopumā tika pārdoti 1,919,460 automobiļi. Peugeot tirdzniecība paplašinājās arī ārpus Eiropas, kur pārdoti 43% no kopējā apjoma, un pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bija 5%.

Turpinājās Peugeot modeļa 208 (zīmola bestsellera) pārdošanas pieaugums, lai gan tas nav jauns modelis, tomēr pārdošanas apjoms pieauga par 8%. Jau ilgstošus panākumus bauda PEUGEOT krosovers 2008 ar visā pasaulē pārdošanas apjoma pieaugumu par 10 %, kas ir ievērojamākā izaugsme starp Peugeot zīmola pasažieru automobiļiem.

Īpašs veiksmes stāsts ir pavadījis jauno krosoveru 3008, nedaudz vairāk nekā četru mēnešu laikā ir jau gandrīz 100 tūkstoši pasūtījumi. Komercautomobiļu pārdošanas apjoms pieauga par 10% (attiecīgi pa modeļiem: Partner + 20%, Expert + 20%, Boxer + 20%).