Peugeot pērn palielināja tirgus daļu

/image/53/0/peugeot-gam-2020-002-fr-small.738530.jpg

18.01.2021

Jauni modeļi pērn palielināja Peugeot tirgus daļu Baltijā un citviet pasaulē

Pagājušais gads Peugeot bija sevišķi veiksmīgs. Pasūtījumu skaits strauji pieauga visā pasaulē, un piecos no sešiem reģioniem Peugeot spēja palielināt savu tirgus daļu. Vēl vairāk – 25 valstīs tika sasniegts pārdošanas apjoma vai tirgus daļas rekords. Zīmols pērn arī izpildīja savu stratēģisko mērķi - visa modeļu līnija tika elektrificēta, un jaunie modeļi ar platu soli pavirzījās tuvāk premium segmentam.

Neskatoties uz grūto gadu, arī Baltijā Peugeot sasniedza rekordlielu 5,24% tirgus daļu vieglo pasažieru auto un vieglo komercautomobiļu tirgū. Apvidus automašīnu jeb vieglo automobiļu populārākā segmenta īpatsvars Peugeot Baltic pārdošanā bija vairāk nekā 40%. Līdz ar jauno Peugeot 3008 un 5008 ienākšanu tirgū pagājušā gada beigās, gaidāms, ka 2021.gadā segments kļūs vēl spēcīgāks un Eiropā nostiprināsies otrajā pozīcijā.

Kamēr Eiropā katrs desmitais pārdotais transportlīdzeklis ir elektrificēts, elektromobiļu īpatsvars Baltijā joprojām ir mazs (1,5%), lai arī strauji pieaug. “Peugeot elektriskie modeļi kopš to nonākšanas tirgū ir guvuši lielus panākumus kā Eiropā, tā arī Baltijā. Tas ir rūpnīcas, importētāja un izplatītāju ciešas sadarbības un stratēģisko izvēļu rezultāts,” sacīja Peugeot Baltijas importētāja Auto-Bon Baltic OÜ izpilddirektors Andruss Kūss.

Peugeot 208 ar tā elektrificēto versiju e-208 ir otrais savā segmentā Eiropā. Pērnā gada martā modelis ieguva titulu Eiropas Gada auto 2020, turklāt tam ir arī 26 citas prestižas balvas visā pasaulē.

Peugeot 2008 pagājušajā gadā ieguva otro vietu gan Latvijas, gan Lietuvas Gada auto 2021 konkursā, tas ir atzīts par gada labāko mazo apvidus auto Lietuvā. Modelis visā pasaulē ir izcīnījis galvenās balvas gan iekšdedzes automobiļu, gan elektromobiļu kategorijā.

2020. gada beigās tirgū nonāca atjaunotie Peugeot 3008 un 5008 apvidus automobiļi, kas nekavējoties turpināja savu priekšgājēju pārdošanas panākumus.

Oktobrī Peugeot iepazīstināja pasauli ar elektriskajiem furgoniem e-Boxer un e-Expert, no kuriem pēdējais ieguva Starptautiskā gada furgona titulu. Furgonu modeļu līnijas elektrifikācija 2021. gadā turpināsies, un līdz gada beigām visiem Peugeot furgoniem būs elektriskā versija.

2021. gadā zīmols turpinās tuvoties premium segmentam, kas atspoguļojas visos tirgū jau laistajos un gaidāmajos modeļos. Cita starpā sportiskā 360 zirgspēku hibrīda Peugeot 508 PSE izlaišana būs viens no galvenajiem šī gada notikumiem.