Peugeot Total komanda

Peugeot Total komanda

30.01.2017

3008 DKR

Peugeot Total komanda dodas uz Dakāras ralliju ar lielām cerībām

Aizvakar Paragvajas galvaspilsētā Asunsjonā tika dots starts Dakāras rallijam. Peugeot Total komanda to uzsāka ar 4 ekipāžām. Pirmajā dienā tika braukts uzmanīgi un tā tika pabeigta bez problēmām.

Karloss Sainss (Carlos Sainz) pirmās dienas noslēgumā ieguva 4. vietu. “Sākuma posms bija smags – trase šaura un bedraina, bet mums gāja labi un to pabeidzām bez problēmām,” Karloss aprakstīja posmu.

Sebastjēns Lēbs (Sebastien Loeb) sasniedza 6. vietu. “Trase bija sarežģīta, tā neatbilda manam braukšanas stilam. Apvidus nebija īsti piemērots mūsu automobilim, tādēļ nolēmām neriskēt un braukt uzmanīgi,” viņš komentēja pirmo dienu.

Sirils Desprē (Cyril Despres) pirmo dienu pabeidza ar 8. vietu. “Šis ir mans 17. Dakāras rallijs, bet šodien bija viens no smagākajiem rallija sākumiem, kādu jebkad atceros. Pirmajos trīs kilometros bija ļoti viegli pazaudēt laiku. Trase bija līkumaina un ar lietus radītiem bojājumiem. Ar jauno 3008 DKR ir ļoti jautri braukt, tomēr galvām jābūt skaidrām un nedrīkstam pieļaut kļūdas,” teica Sirils pirmās dienas beigās. 

Stefans Peterhansels (Stephane Peterhansel) atklāšanas posmu noslēdza ar 12. vietu. “Braucu ļoti uzmanīgi, jo pēdējo reizi braucu pirms pusgada. Biju sasprindzis un nevarēju atrast īsto tempu, lai gan par laimi laika atšķirības ir mazas un automobilis brauc labi. Rītdien jāsaņemas,” teica Stefans.

Neapšaubāmi Dakāra ir viens no skaistākajiem un vienlaikus arī grūtākajiem rallijiem pasaulē. Peugeot Total komandai rallijā ir augstas cerības. Ekipāžām ir cienījami agrākie rezultāti un pieredze. 

Divkāršais autorallija pasaules čempions un 2010. gada Dakāras rallija uzvarētājs Karloss Sainss un stūrmanis Lukass Krūzs (Lucas Cruz) ir gatavi revanšēties. Pagājušajā gadā viņi bija spiesti atkāpties no pirmās vietas tikai trīs dienas pirms finiša. Pēc otrās vietas iegūšanas Marokas rallijā, viņi noteikti ir vieni no pirmās vietas pretendentiem.  

Sebastjēns Lēbs un Daniels Elena (Daniel Elena) pirmo reizi kabīni dalīja 1997. gadā. Gandrīz 20 gadus vēlāk, pēc 78 ralliju uzvarām un 9 ralliju pasaules čempionu tituliem, Peugeot atkal saved kopā šos vīrus. Sebastjēns un Daniels savu klasi parādīja pagājušā gada Dakāras rallijā, kur dominēja to visu pirmo nedēļu, bet pabeidza 9. vietā.   

Sirils Desprē un Deivids Kastera (David Castera) rallija automobiļu kategorijā piedalās trešo reizi. Sirils ir 5 reizes ralliju uzvarējis ar motociklu, vienlaikus Deivids ir gadiem piedalījies rallija organizēšanas komandā. Kopā šie vīri 2016. gadā uzvarēja Zīda ceļa ralliju.

Dakāras rallija titula aizstāvji Stefans Peterhansels un Žans-Pols Kotrets (Jean-Paul Cottret) starp konkurentiem ir visgodalgotākais duets garo distanču off-road rallijos. Stefans ir Dakāras ralliju uzvarējis 12 reizes – 6 reizes ar motociklu un 6 reizes pie automobiļa stūres.

Peugeot 3008 DKR ar aizmugurējo piedziņu ir 3 litru dubultturbo dīzeļdzinējs, kas spēj sasniegt 340 zirgspēkus un 800 nm apgriezienus.

Šoreiz rallijs šķērsos trīs Dienvidamerikas valstis: Paragvaju, Bolīviju un Argentīnu. Kopējā distance pārsniedz 8800 km, no kuriem 4093 km ir ātruma pārbaudījumi. 6 rallija dienas norisināsies kalnos, vairāk nekā 3000 m virs jūras līmeņa.

Rezultāti pēc otrās sacensību dienas:

  1. LOEB Sébastien (FRA) / ELENA Daniel (MON), PEUGEOT 3008DKR, 2h33m31s
  2. AL ATTIYAH Nasser (QAT) / BAUMEL Matthieu (FRA),  Toyota Hi-Lux, +28s
  3. SAINZ Carlos (ESP) /CRUZ Lucas (ESP), PEUGEOT 3008 DKR, +1m56s
  4. DE VILLIERS Giniel (ZAF) / VON ZITZEWITZ Dirk (ZAF), Toyota Hi-Lux, +2m5s
  5. ROMA Joan (ESP) / HARO Alex (ESP), Toyota Hi-Lux, +2m56s
  6. PETERHANSEL Stéphane (FRA) / COTTRET Jean-Paul (FRA), PEUGEOT 3008DKR, +7m26s
  7.  DESPRES Cyril (FR) / David CASTERA (FRA), PEUGEOT 3008DKR, +10m45s

Sacensību rezultātiem reālajā laikā var sekot līdzi: http://gaps.dakar.com/2017/dakar/aso/uk