Reddot 2020

208 & 2008

02.04.2020

Modernais „Peugeot” dizains novērtēts ar divām prestižām „Red Dot” balvām

Jaunais „Peugeot 208” un „Peugeot 2008” saņēma „Red Dot” balvu produkta dizaina („Product Design”) kategorijā. Abas automašīnas tika novērtētas vairāk kā 6 500 apbalvojumiem izvirzīto nominantu vidū, bet vērtēšanas komisiju apbūra abu modeļu sportiskais dizains un ekskluzīvā apdares kvalitāte. Tā jau ir sestā „Peugeot” dizaina identitātes atzinība šajā prestižajā balvu kategorijā.

Īpašais „Peugeot 208” hečbeka un „Peugeot 2008” krosovera dizains atklāj jauno ražotāja filozofiju un identitāti. Tas apbūra ekspertu komisiju, kuras locekļi kā galvenos nominācijas piešķiršanas kritērijus uzsvēra izteiktās jaunā modeļa kontūras un demonstrēto sportiskumu.

Interjerā uzmanību pievērš jaunais digitālais 3D ierīču panelis ar projekcijas ekrānu, kas tiek komplektēts ar „Allure” un augstākas klases aprīkojuma komplektiem. Trīsdimensiju informācijas izvietojuma princips autovadītājam ļauj atšķirt aktuālāko informāciju, piemēram, braukšanas ātrumu. „Peugeot i-Cockpit® 3D” tāpat ir neliela, sportiska stūre un 10 collu skārienjutīgs informatīvās sistēmas ekrāns, kurā ir iespēja pārvaldīt dažādas automašīnas funkcijas. Svarīgākās funkcijas, tādas kā avārijas signāls, ir ieslēdzamas ar pogām.

Abu modeļu eksterjerā jauno „Peugeot” dizaina valodu akcentē, kas ļauj jau no tāluma saprast, kāda ražotāja meistardarbs tas ir. Analogi ir arī aizmugurējie lukturi – par „Peugeot” firmas zīmi jau kļuvušas trīs joslu  sarkanās gaismas, ko savieno spīdīgi melns apdares elements.

Interjerā dominē modernums un uzsvars uz detaļām, sākot no kvalitatīvas apdares līdz patīkamam LED apgaismojumam (pasūtāms ar „GT Line” un GT aprīkojumu) līdz pat augstas klases izejmateriāliem kā „Alcantara®” (pasūtāms ar GT aprīkojumu).

Gan „Peugeot 208”, gan „Peugeot 2008” var pasūtīt ne tikai ar iekšdedzes benzīna un dīzeļa dzinēju, bet arī elektrisko versiju. Pēdējie modeļi satiksmes plūsmā izceļas ar smalkajām detaļām – priekšējām restītēm virsbūves krāsā un mainīgās krāsas „Peugeot” logotipu.

Ar „Red Dot” balvām jau vairāk kā 60 gadus tiek novērtēti labākie pasaules meistardarbi „Produkta Dizains”, „Komunikablais Dizains” un „Dizaina Koncepcija” kategorijā („Product Design”, „Communication Design” un „Design Concept”). Reizi gadā labākos produktus, konceptus un prototipus vērtē starptautiskā ekspertu komisija, kuras locekļi specializējas dažādās produktu kategorijās.