Tiešā reportāža no Ženēvas autoizstādes

/image/49/9/img-6275.176499.jpg

7.03.2017

Tiešā reportāža no Ženēvas autoizstādes

Pasaules pirmizrāde – elektriskais minivens Peugeot Partner Tepee Electric, autonoms konceptauto Peugeot Instinct Concept, kā arī Eiropas Gada auto tituls.

Peugeot 3008 ir ieguvis “Gada auto 2017” titulu. Pēdējo gadu tradīcija ir Ženēvas autoizstādes priekšvakarā paziņot Eiropas Gada auto uzvarētāju. Žūrija, kas sastāvēja no 58 pieredzējušiem autožurnālistiem, rudenī izvēlējās 7 finālistus, no kuriem tagad par labāko tika atzīts Peugeot 3008.

Papildus Gada auto titulam uzmanības centrā ir dažādie elektriskie transportlīdzekļi, sākot no skrejriteņa līdz minivenam. Pirmo reizi ir apskatāms nulles emisijas minivens Partner Tepee Electric. Šī ir elektriskā versija jau iepriekš atzītajam un ļoti populārajam Partner Tepee. “Patiesībā cilvēkus interesē vide. Peugeot ir pazīstams ar saviem videi draudzīgajiem dzinējiem. Gan benzīna, gan dīzeļa dzinējiem savā klasē ir zemākā CO2 emisija, bet tagad ir pieejams ērts nulles emisijas minivens,” par jauno automobili stāsta Peugeot Baltic mārketinga vadītāja Kerli Maro.

Īpaši lielu uzmanību ir izpelnījies jaunais pašbraucošais konceptauto Peugeot Instinct Concept. “Auto interesenti aizrautīgi seko līdzi tam, kādas tehnoloģijas tiek attīstītas, kādas vadīšanas sistēmas būs nākotnē sērijveida automobiļiem un kādas ir jau pieejamas šodien,” komentē Maro. Instinct Concept ļauj braukt bez vadītāja līdzdalības, lai gan ir saglabāta iespēja vadīt automobili ierastajā veidā. Automobiļa vadītāja vide Responsive i-Cockpit pielāgojas atbilstoši vadītājam, sekojot līdzi vadītāja uzvedībai, kā arī saņemot informāciju no vadītāja viedierīcēm.

Krosoveru segmentā tiek prezentēts viss krosoveru klāsts: kompaktais 2008, nupat Eiropas Gada auto titulu ieguvušais 3008 un jaunais 7-vietīgais 5008.

Vieglo transportlīdzekļu segmentā tiek izrādīts Peugeot Traveller, 108 Collection īpašās versijas, kā arī modeļu 208, 308 un 508 GT-line versijas.

Peugeot Sport izrāda sportiskos pilsētas automobiļus 208 GT un 308 GT. Papildus var aplūkot neapstrīdami labāko off-road ralliju sacīkšu auto 3008 DKR, kas janvārī Dakāras rallijā ieguva trīskāršu uzvaru.