Jaunās paaudzes Peugeot 2008

Jaunais 2008

19.06.2019

Jaunās paaudzes Peugeot 2008 – pirmais elektriskais pilsētas apvidus automobilis.

Šodien Peugeot prezentē jauno ietilpīgo un efektīvo Peugeot 2008 pilsētas apvidus automobili.  Tas būs pieejams ar elektrisko, benzīna un dīzeļdzinēju un pārdošanā nonāks 2019. gada beigās.

„Peugeot pilda savu apņemšanos meklēt alternatīvās enerģijas veidus. Jaunās paaudzes Peugeot 2008 pilsētas apvidus auto piedāvā brīvību izvēlēties starp trim dzinēju veidiem – elektrisko, benzīna un dīzeļdzinēju –, piedāvājot elegantu un vienlaikus jaudīgu braukšanas pieredzi. Tuvākajā nākotnē tā būs norma visiem Peugeottransportlīdzekļiem,” atklāj Andruss Kūss (Andrus Kuus), Peugeot Baltics izpilddirektors.

Jaunais Peugeot e-2008 ar elektromotoru

Jaunais Peugeot 2008 pilsētas apvidus auto ir pieejams ar dažādu enerģijas avotu dzinējiem, pateicoties jaunākās paaudzes CMP (Common Modular Platform – kopējai modulārajai platformai). Kā pirmais elektriskais Peugeot krosovers tas piedāvā brīvību izvēlēties vēlamo motorizācijas veidu atbilstoši vajadzībām un lietošanai: 100 % elektrisks, dīzeļa vai benzīna dzinējs.

Elektriskais dzinējs ir pieejams ar jaudu 100 kW (136 ZS) un griezes momentu 260 Nm. 50 kWh augstas jaudas akumulators nodrošina nobraukumu līdz 310 km no jaunā WLTP standarta.

Novatoriskais Peugeot 3D i-Cockpit® salons

Peugeot 2008 piedāvā jaunās paaudzes Peugeot 3D i-Cockpit. Inovatīvais i- Cockpit nodrošina informāciju autovadītāja redzeslokā apvienojumā ar lielu HD skārienjutīgu ekrānu un kompaktu stūri labākai auto vadīšanai un kontrolei.

Kā jaunums un pat liels retums šajā segmentā ir Peugeot zīmola tehnoloģiskā kompetence – aprīkojums un braukšanas palīgsistēmas, kas ir aizgūtas no augstāko segmentu modeļiem.

Tas ir iespaidīgs tehnoloģiskais arsenāls, tajā skaitā:

  •  Drive Assist plus palīgssistēma, kas paver ceļu daļēji autonomai braukšanai. Tas apvieno joslā noturēšanas palīgsistēmu, kura brīdina par neapzinātu braukšanas joslas pamešanu, un adaptīvo kruīza kontroli ar Stop & Go funkciju EAT8 automātiskajai pārnesumkārbai.
  • Parkošanās palīgsistēmu, kas automātiski pārvalda stūrēšanu, iebraucot un izbraucot no stāvvietas, un atstājot tikai 60 cm atstarpi starp automašīnām, kas novietotas stāvvietā.
  • Jaunākās paaudzes automātisko avārijas bremzēšanu, kas atpazīst arī gājējus un riteņbraucējus gan dienā, gan naktī, darbojas pie ātruma no 5 km/h līdz 140 km/h.
  • Paplašinātā ceļazīmju atpazīšanas funkcija, kas atpazīst ne tikai ātruma ierobežojuma zīmes, bet arī vienvirziena ielas un apstāšanās (STOP) ceļazīmes.

Viedtālruņu funkcionalitāte kā neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa arī tiks iekļauta jaunajā Peugeot 2008. Informāciju būs iespējams integrēt centrālajā ekrānā, pateicoties saderībai ar MirrorScreen, tostarp MirrorLink™ savienojuma protokoliem, Apple CarPlay™ un Android Auto™.

Ietilpīgs braukšanas baudījums

Jaunā Peugeot 2008 dizains veidots atbilstoši kopējām pilsētas apvidus automobiļu iezīmēm un proporcijām ar padziļinātu aizsargstiklu, kas padara motora pārsegu horizontālāku, veidojot stingru korpusu. Priekšpusē redzami LED dienasgaismas lukturi, kuri ir kļuvuši par jaunāko Peugeot automobiļu preču zīmju dizainu. 

Peugeot 2008 garums ir 4,30 m un garenbāze 2,60 m, kas nodrošina arī komfortablu bagāžnieka ietilpību (434 l) neatkarīgi no dzinēja veida. Arī 100% elektriskā automobiļa versijai ir ietilpīgs bagāžnieks.

Papildus standarta piedāvājumam jaunie šī modeļa automobiļi ir pieejami arī sarkanā Elixir Red, zilā Vertigo Blueun oranžā Fusion Orange tonī, kā arī jaunā metāliskā krāsā – tā ir ekskluzīva jaunajam krosoveram Peugeot 2008.