WRX OF LATVIA

12.09.18

wrx

Sebastjēns Lēbs (Sébastien Loeb) un Timijs Hansens (Timmy Hansen) vēlas Rīgas posmā pasaules čempionāta rallijkrosā Peugeot komandai iegūt vietas uz pjedestāla.

9-kārtējais autorallija pasaules čempions un Peugeot Total komandas pirmais pilots Sebastjēns Lēbs šajā nedēļas nogalē FIA rallijkrosa PČ Rīgas posmā vēlas atkārtoti kā aizpagājušajā gadā iegūt pirmo vietu. Augstas gaidas ir arī tajā pašā gadā Rīgas posmā trešajā vietā finišējušajam Timijam Hansenam, kurš šajā sezonā uz pjedestāla ir bijis jau divas reizes.

Septembra sākumā Francijā Lohéac notikušais FIA pasaules meistarsacīkšu rallijkrosā (WEX) posms sniedza komandai noderīgu iespēju novērtēt Peugeot 208 WRX EVO pēdējos uzlabojumus. Lai gan mājās ļoti blīvā konkurencē notikušajā finālā tika ieņemta  5. un 6. vieta, tas palielināja braucēju vēlmi atkal tiekties uz pjedestāla. Četrus posmus pirms FIA WRX sezonas beigām Team Peugeot Total ir trešajā vietā komandu ieskaitē, no braucējiem vislabākā pozīcija ir Timijam Hansenam, kas šobrīd ir ceturtais. Sebastjēns Lēbs ir sestais, taču no trešās vietas viņu šķir tikai 9 punkti. Kevins Hansens (Kevin Hansen) WRX sērijā ir sasniedzis astoto vietu.

Peugeot Total komandas vadītāja Keneta Hansena (Kenneth Hansen) vērtējumā ikvienai trasei ir savs raksturs, un Rīga nav izņēmums. “Tā ir diezgan šaura un tehniska trase, kurā norobežojumi ir trases tuvumā un nav vietas kļūdām,” viņš teica. “Pirms došanās uz Rīgu veiksim testa braucienu Francijā, lai Latvijā nonāktu tik labi sagatavojušies, cik iespējams.”

Kā saka Peugeot Total komandas braucējs Sebastjēns Lēbs, viņam saistībā ar Rīgas trasi ir daudz labu atmiņu, jo šeit ieguva savu pirmo FIA WRX sērijas pirmo vietu. “Pagājušā gada vasarā šajā trasē parādījām labu veikumu testa braucienā, kā arī Peugeot 208 WRX Evo tika labi galā,” stāstīja Lēbs. “Arī Lohéac posmā mums bija labs ātrums, tomēr negāja labi. Ceru, ka Rīga būs man labvēlīgāka jau no braucienu izlozes.”

Pugeot Total komandas braucējs Timijs Hansens atzina, ka ļoti gaida Rīgas posmu. “Blakus trasei vienmēr ir ļoti daudz kaislīgu fanu, un mūsu komandai iepriekš tur ir gājis labi, tad jau redzēs, kā šoreiz izdosies,” sacīja Hansens. “Rīgas trasi raksturo galvenokārt laba noturība un tā ir ļoti tehniska trase, kas ir kārtīgs izaicinājums gan braucējiem, gan komandai. Centīsimies Rīgā izmantot Lohéac posmā gūtās mācības. Zinu, ka mums ir viss, lai gūtu panākumus.”

FIA WRX pasaules čempionāta 9. posms norisināsies Rīgā leģendārajā Biķernieku trasē šajā nedēļas nogalē, 15.-16. septembrī. Trase ir 1,294 kilometru gara un asfalta-grants seguma attiecība ir 60/40 %. Biķernieku trasi sāka būvēt jau 1962. gadā, un tā ar savu augsto līmeni bija pazīstama jau agrākajā PSRS. Papildus pie trases uzbūvētajā stadionā ir spēlēta motobumba, kā arī ziemā tā ir izmantota kā slēpošanas trase. Pirmo reizi Rīgas posms bija PČ kalendārā 2016. gadā.

Kopš 2014. gada notiekošā FIA pasaules čempionāta rallijkrosā televīzijas pārraides katru gadu noskatās 24 miljoni cilvēku visā pasaulē, arī ieraksti YouTube un citos sociālo mediju kanālos ir vēroti 34 miljonus reižu. 

PUNKTU STĀVOKLIS PĒC 8. POSMA

Piloti:

 1. Johan KRISTOFFERSSON / Volkswagen Polo R - 224 pts
 2. Andreas BAKKERUD / Audi S1 - 165 pts
 3. Petter SOLBERG / Volkswagen Polo R – 160 pts
 4. Timmy HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 158 pts
 5. Mattias EKSTRÖM / Audi S1 - 157 pts
 6. Sébastien LOEB / PEUGEOT 208 WRX - 151 pts
 7. Niclas GRÖNHOLM / Hyundai i20 - 95 pts  
 8. Kevin HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 86 pts
 9. Janis BAUMANIS / Ford Fiesta - 68 pts 
 10. Timur TIMERZYANOV / Hyundai i20 - 66 pts
 11. Guerlain CHICHERIT / Renault Mégane RS - 44 pts
 12. Robin LARSSON / Ford Fiesta - 22 pts
 13. Kevin ERIKSSON / Ford Fiesta - 15 pts
 14. Tommy RUSTAD / Volkswagen Polo - 14 pts

Komandas:

 1. PSRX Volkswagen Sweden - 384 pts
 2. EKS Audi Sport - 322 pts
 3. Team PEUGEOT Total - 309 pts
 4. GRX Taneco - 161 pts 
 5. GC Kompetition - 103 pts
 6. Olsbergs MSE - 67 pts