SKIP TO CONTENT
PEUGEOT ĢIMENES VĒSTURE

PEUGEOT ĢIMENES VĒSTURE

 

ĢIMENES VĒSTURE

Franču rūpniecības karognesējs Peugeot ir viens no pasaules automobiļu rūpniecības pamatlicējiem. Vairāk nekā 2  gadsimtus zīmols savu darbību ir attīstījis ar aizrautību un tehnoloģiskiem izaicinājumiem.

 

 

1810

Ģimenes graudu dzirnavu pārveidošana par tērauda ražotni

Žans Pjērs (Jean-Pierre) un Žans Frederiks (Jean-Frédéric) Pežo dažādo savu tērauda ražošanu ar metāla šūšanas mērlentēm, zāģu asmeņiem un pulksteņu atsperēm.

1891

3. tipa sērijveida ražošanas uzsākšana un pārdošana

Pasaulē pirmā sērijveidā izgatavotā 3. tipa automašīna (64 eksemplāri) savā pirmajā braucienā devās maršrutā Valentiņī (Valentigney)–Parīze, un veica pirmās riteņbraukšanas sacensības Parīze–Bresta–Parīze apmēram 2045 km garā distancē. 1893. gadā janvārī 3. tipa Peugeot ir pirmā automašīna, kas pārvietojas pa Itāliju..

1896

Tradicionālās un automobiļu ražošanas nošķiršana

Brāļi un dēli Pežo turpina tradicionālo ražošanu (velosipēdi, instrumenti u. c.), bet Armāns Pežo nodibina akciju sabiedrību Automobiles Peugeot.

1897

Pirmā rūpnīcas automašīna izgatavota Odinkūrā (Audincourt),

Atteikšanās no mazajām ražotnēm, tā vietā izveidojot pirmo automašīnu ražošanai pilnībā paredzētu rūpnīcu Odinkūrā. Otrā rūpnīca savu darbu uzsāk Lillē 1898. gadā.

1905

Lion Peugeot automašīnu prezentācija

Brāļi un dēli Pežo iesaistās arī automobiļu ražošanā ar Lion Peugeot zīmolu, kas atšķiras no Automobiles Peugeot, tādā veidā izvairoties no konkurences.

1910

Ražošanas konsolidācija

Brāļi un dēli Pežo, apvienojoties kopā ar Armānu Pežo, nodibina akciju sabiedrību Automobiles et Cycles Peugeot. Visu ražošanu tagad pārvalda tā pati juridiskā persona.

1912

Sochaux rūpnīcas nodibināšana

1929. gadā tā nodrošina visu Automobiles Peugeot ražošanu un kļūst par lielāko rūpniecības centru Francijā.

2012. gadā tā svin savu 100. jubileju, kļūstot par vecāko automobiļu rūpnīcu, kas joprojām darbojas mūsdienu pasaulē.

1965

PSA dzimšana

"PSA" (Peugeot akciju sabiedrība) ir nodibināta, lai izveidotu automobiļu grupas kontrolakciju sabiedrību ar tādu pašu nosaukumu, kāds ir visiem Peugeot grupas uzņēmumiem.

Apvienojoties akciju sabiedrībai Citroën un akciju sabiedrībai Peugeot, 1976. gadā tiek izveidota "PSA Peugeot Citroën" grupa.

2016. gadā "PSA Peugeot Citroen" pārtop par "Groupe PSA" un simbolizē dinamismu ar tās 3 spēcīgākajiem automobiļu zīmoliem – Peugeot, Citroën un DS, kā arī visām citām grupas šā brīža un nākotnes aktivitātēm.

1982

Aventure Peugeot nodibināšana

Pjērs Pežo (Pierre Peugeot) 1901. gadā nodibina asociāciju “© L’Aventure Peugeot”, kuras mērķis ir saglabāt Peugeot zīmola mantojumu.

Aventure Peugeot muzejs Sochaux kopš tā atvēršanas brīža 1988. gadā ik gadu uzņem no 50 000 līdz 60 000 apmeklētāju.

2015. gadā Aventure Peugeot kļūst par Aventure Peugeot Citroën DS un apvieno visas PSA Groupe zīmola kolekcijas.

2010

Peugeot svin savu divsimtgadi

Starp pasaulē joprojām aktīviem automobiļu ražošanas aizsācējiem Peugeot ir viens no retajiem, kur tā dibinātāju pēctečiem vēl arvien pieder kapitāldaļas uzņēmumā un viņi piedalās tā vadībā.